Vyhledávání

Arsenal zdolal Olympiakos 2:0

Arsenal spálil neuvěřitelný počet 100%tních šancí , ale v závěru díky Robinu van Persiemu a Andreji Aršavinovi zvítězil 2:0 a připíše si do tabulky 3 body kde zatím věvodí čelu skupiny H.

Utkání začal Arsenal vlažněji ale v prvních 10 minutách vévodil hřišti a až do poločasu Řecké bojovníky k ničemu nepustil. Zato naopak neskutečné množství akci zničil brankář Olympiakosu Nikopolidis kteří hráči včetně s Tomášem Rosickým nevyužili a tak stav na Arsenal Stadium ( místo Emirates v Lize Mistrů Arsenal Stadium ) byl stále stejný 0:0.

Do druhého poločasu oba tými nastoupili ve stejných sestavách ale do 78. se fanoušci na Arsenal Stadium branky nedočkali.Právě již ve zminované 78. minutě přišel první goloví moment. Akci rozjel po levé straně hřiště Eduardo a ten jemnounkou přihrávkou našel osamoceného Robina van Persie a ten nekompromisně zavěsil , 1:0. Zanedlopuho byl střelec zatím jediného golu vstřídán za Aarona Ramseyho. Druhá branka přišla za pár minut kdy se elegantně uvolnil Cesc Fabregas a ten našel volného Aršavina který se patičkou nemýlil , 2:0. Poslední pohledná akce utkání se odehrála po brejku Arsenalu kdy se ve střeleckém úhlu oběvil kapitán Cesc Fabregas , ten ale minul. Zápas tedy skončil 2:0 pro domácí.

Branky: 78. Robin van Persie, 86. Andrej Arshavin